Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Fotowoltaika: mapa potencjału solarnego

dodano 2020-10-02

mapa potencjału solarnego

W Systemie Informacji Przestrzennej Miasta Poznania została bezpłatnie udostępniona mapa potencjału solarnego dla naszego miasta. Dzięki niej można dokonać analizy energetycznej dachu każdego poznańskiego budynku.
Proces obliczeń został całkowicie zautomatyzowany. W obliczeniach brano pod uwagę wiele czynników: naturalne ukształtowanie terenu, sąsiedztwo roślinności i budynków, które mogą „zabierać słońce”, kąt nachylenia dachu, orientację geograficzną, warunki pogodowe.
Mapę fotowoltaiczną możemy oglądać w 2D i 3D. Przejdź do Systemu Informacji Przestrzennej.

Dane udostępniane bez wniosków i opłat

dodano 2020-09-07

dłonie na klawiaturze

Przypominamy o możliwości bezpłatnego pobierania danych. Udostępniamy zbiory danych szczegółowych osnów geodezyjnych, dotyczące działek w zakresie ich identyfikatorów i geometrii oraz budynków z zakresie ich identyfikatorów, geometrii i rodzajów według Klasyfikacji Środków Trwałych. Dane do pobrania.

Obowiązek zakrywania nosa i ust

dodano 2020-08-12

wykrzyknik

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, na terenie ZGiKM GEOPOZ i w całym budynku przy ul. Gronowej 20, klientów obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki lub przyłbicy. Klienci, którzy nie będą mieli zakrytych ust i nosa, nie będą obsługiwani. Powyższego obowiązku nie stosuje się w przypadku: dziecka do ukończenia 4. roku życia oraz osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu: a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Blisko stu uczestników telekonferencji

dodano 2020-07-29

logotypy podgiku i geopozu

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ wraz z Powiatowym Ośrodkiem Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej w Poznaniu zorganizowali dziś telekonferencję dla geodetów. Tematem spotkania były zmiany ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.
Zapoznaj się z materiałami ze spotkania.

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny

dodano 2020-07-24

flaga Unii Europjeskiej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

GEOPOZ rozpoczął realizację kolejnego dużego przedsięwzięcia. Projekt „Podniesienie jakości danych sieci uzbrojenia terenu miasta Poznania - wektoryzacja oraz uruchomienie e-usług” przyczyni się do wzrostu gospodarczej atrakcyjności miasta.
Przeczytaj więcej o projekcie.

Komunikat dla geodetów

dodano 2020-07-21

komunikat

Od 31.08.2020 r. Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu nie będzie przygotowywał map po aktualizacji baz danych w ramach przekazanych operatów technicznych.
Jednocześnie informujemy, że do końca 2020 roku istnieje możliwość samodzielnego wygenerowania mapy zasadniczej po aktualizacji za pośrednictwem Portalu Geodety (zakładka zasób -> Generuj mapę po aktualizacji baz). Przeczytaj cały komunikat.

Telekonferencja dotycząca zmian w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne

dodano 2020-07-08

grafika: Telekonferencja dotycząca zmian w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne

Serdecznie zapraszamy do udziału w telekonferencji dotyczącej zmian w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne, która odbędzie się 29 lipca 2020 r. od godz. 9:00. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami i programem telekonferencji.

Godziny urzędowania GEOPOZu

dodano 2020-07-01

fragment drzwi z napisem Odbiór materiałów. GEOPOZ

Sala Obsługi Klienta jest czynna w poniedziałki w godzinach 9.00 – 16.00, a w pozostałe dni w godzinach 8.00 – 14.00.

Klienci załatwiający sprawę u pracowników merytorycznych przyjmowani są w poniedziałki w godzinach 8.00 - 14.00, a po wcześniejszym indywidualnym umówieniu się do godziny 16.00, natomiast w pozostałe dni w godzinach 8.00 – 14.00 i po wcześniejszym umówieniu się do godziny 15.00.

Rusza modernizacja ewidencji gruntów i budynków na Strzeszynie i Piątkowie

dodano 2020-06-10

na pierwszym planie łąka, po prawej stronie: parking samochodowy, po lewej stronie: wieżowiec, w tle niebo z chmurami

Prezydent Miasta Poznania wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, zawiadamia o przystąpieniu do modernizacji ewidencji gruntów i budynków w zakresie budynków i lokali położonych na obszarze miasta Poznania w obrębach ewidencyjnych: Strzeszyn, Piątkowo. Przeczytaj całe zawiadomienie.

Sala Obsługi Klienta czynna od 1 czerwca

dodano 2020-05-30

Sala Obsługi Klienta po zmianach

Szanowni Klienci,
Od 1 czerwca wracamy do bezpośredniej obsługi!
Zapraszamy do nowej Sali Obsługi Klienta, w której będzie można załatwić zarówno sprawy GEOPOZu, jak i Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.
Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa sanitarnego, zgodne z aktualnie obowiązującym przepisami.
Sala jest czynna w poniedziałek od 9.00 do 16.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.00.
Warto umówić się na wizytę przez internet lub telefonicznie: 61 8271 534, 61 646 33 44.
W sprawach administracyjnych prosimy skontaktować się z pracownikiem prowadzącym sprawę w celu umówienia terminu wizyty.
Utrzymujemy wszystkie dotychczasowe zdalne formy kontaktu, w tym Skrzynkę Podawczą, z której warto korzystać, jeśli sprawa nie wymaga osobistego kontaktu z naszymi pracownikami.
Do zobaczenia!

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ