Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Koło Stowarzyszenia Geodetów Polskich przy ZGiKM GEOPOZ

Zebranie Noworoczne SGP w Poznaniu

dodano 2020-02-10

logo Stowarzyszenia Geodetów Polskich

21 stycznia 2020 r. członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Geodetów Polskich spotkali się na Tradycyjnym Zebranie Noworocznym Oddziału Wielkopolskiego SGP w Poznaniu. Po życzeniach z okazji Nowego Roku zebrani wysłuchali wystąpienia dyr. Hanny Mierzwiak, która przedstawiła działalność Biura Geodety Wojewódzkiego UMWW oraz zamierzenia na przyszłość.
Dyr. Andrzej Krygier omówił prace prowadzone w ZGIKM GEOPOZ w zakresie cyfryzacji kolejnych elementów zasobu geodezyjnego, współpracy z służbami miejskimi oraz zastosowanie sytemu GIS dla potrzeb mieszkańców. Jerzy Kmieciak zaprezentował okolicznościowe wydawnictwo „100 lecia szkolnictwa zawodowego w zakresie geodezji w Poznaniu”. Następnie dyskutowano nad działalnością Oddziału w 2019 r. oraz program prac i imprez w 2020 r. Głos zabrał również Zbigniew Augustyniak b. Prezes CUTOB PZITB w Poznaniu i zachęcał do aktywizowania dalszej współpracy geodetów z środowiskiem budowlanym.
Następnie zapoznaliśmy się z perełkami zawartymi w tomikach wierszy Bogumiły Konstancji Załęskiej. Autorka poezji będąca też prawnikiem, nauczycielem akademickim i geodetą zaprezentowała kolejne napisane wiersze które omawiają aktualne problemy z którymi mamy do czynienia w życiu.
autor: Waldemar Sztukiewicz

Kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii

dodano 2020-02-10

logo Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Ośrodek Szkolenia Geodetów i Kartografów Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Warszawie oraz Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu zapraszają na kurs dotyczący postępowania kwalifikacyjnego jak i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.

Zaproszenie na szkolenie (.pdf 439kB)

Wspomnienie śp. Mieczysława Gruszeckiego

dodano 2019-10-30

czarna wstążka

W imieniu członków SGP oraz środowiska geodezyjnego żegnamy z bólem i żalem naszego kolegę i aktywnego działacza.

Wspomnienie o śp. Mieczysławie Gruszeckim.

Seminarium w Kwiejcach "Tachimetry robotyczne - nowa jakość pomiarów"

dodano 2019-09-11

Zarząd Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich we współpracy z Zakładem Geodezji Politechniki Poznańskiej zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym TACHIMETRY ROBOTYCZNE – nowa jakość pomiarów, które odbędzie się w Kwiejcach w dniach 20-21 września 2019 r. Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z aktualnym stanem technologii pomiarowych z wykorzystaniem zautomatyzowanych tachimetrów, przybliżenie zasad pomiarów, pokaz pracy tachimetru. Karta zgłoszeniowa (.doc 21,8 kB), program i dojazd (.pdf 248 kB), komunikat o seminarium (.pdf 107 kB).

Seminarium "Gospodarowanie gruntami na obszarach wiejskich"

dodano 2019-09-11

logo UAM i SGP

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zapraszają na XIV Seminarium z cyklu "Rozwój obszarów wiejskich" (Szreniawa, 23 października 2019 r.). Zapraszamy na stronię Seminarium. Na zgłoszenia wystąpień oczekujemy do dnia 1 października b.r., a uczestnictwo można zgłaszać do 14 października b.r. Formularz zgłoszenia znajduje się pod adresem https://forms.gle/8qK12FTMvVdpfdiX8 lub na stronie Seminarium.

Ostatnie pożeganienie

dodano 2019-03-12

czarna wstążka

Szanowni Koleżanki i Koledzy! Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 marca 2019 roku odszedł od nas wieloletni Prezes Koła SGP przy ZGiKM GEOPOZ, nieporównany specjalista w swoim fachu i wspaniały człowiek – Ryszard Lorenc.
Ostatnie pożegnanie Ryszarda Lorenca odbędzie się 14 marca 2019 roku. O godz. 12.00 odbędzie się Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (ul. Naramowicka 156); a następnie o godz. 13.00 – pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Jasna Rola.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu na uprawnienie zawodowe

dodano 2019-02-06

Logo Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Zapraszamy na Kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. Skany zgłoszenia uczestnictwa oraz zgód należy wysyłać na adres e-mail: lesio@amu.edu.pl do dnia 11.02.2019 roku. Szczegółowe informacje o szkoleniu do egzaminu na uprawnienie zawodowe (.pdf 217KB).

Obchody 100-lecia Technikum Budowlanego ul. Rybaki 17

dodano 2019-02-06

Budynek Technikum Budowlanego przy ul. Rybaki

Zapraszamy chętnych do współpracy w tworzeniu jubileuszu Technikum Budowlanego w Poznaniu przy ul. Rybaki 17. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w organizację obchodów i podzielić się swoimi wspomnieniami i pamiątkami prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Absolwentów „RYBAKI 17” poprzez pocztę elektroniczną: stowarzyszenierybaki17@zsb.poznan.pl. Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości obchodów 100-lecia Technikum Budowlanego w dniu 6 kwietnia w Auli UAM. Więcej informacji o obchodach 100-lecia Technikum Budowlanego (.pdf 458KB).

Kalendarium wydarzeń Stowarzyszenia Geodetów Polskich w roku 2019

dodano 2019-02-05

SGP logo jubileuszowe

Zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzeń SGP, które zostaną zorganizowane w 2019. Pobierz kalendarium wydarzeń SGP na 2019 z załącznika (.pdf 97KB).

Narodowa Wystawa Rolnicza

dodano 2019-02-04

Tekst: Narodowa Wystawa Rolnicza Międzynarodowe Targi Poznańskie 30 listopada - 2 grudnia 2018

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza. Zorganizowano ją z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia było Ministerstwo Rolnictwa. Wystawę otworzył Prezydent RP-Andrzej Duda. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Narodowej Wystawy Rolniczej (.pdf 1MB).

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ