Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Mieczysław Gruszecki [6.05.1939 r. – 12.10.2019 r.]


Mieczysław Gruszecki urodził się 6 maja 1939 r. w Zbąszyniu. Szkołę Podstawową nr 33 ukończył w 1952 r. a tytuł technika geodety uzyskał zdając maturę w Technikum Geodezyjnym w Poznaniu w 1956 r. Po ukończeniu technikum pracuje w latach 1956-1959 w Poznańskim Okręgowym Przedsiębiorstwie Mierniczym /POPM/. W roku 1959 r. rozpoczyna studia na Wydziale Geodezji Górniczej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Studia te kończy w 1964 r. uzyskując tytuł mgr inż. geodety. W tym roku ponownie podejmuje prace w POPM pracując jako geodeta specjalista i kierownik grupy produkcyjnej. Specjalizuje się w geodezji inżynieryjno-przemysłowej wykonując obsługi geodezyjne m.in. na obiektach: EC Karolin, Browar Kobyle Pole, Zakłady Nawozów Fosforowych Luboń, Odlewnia w Śremie. Obsługuje też budowy dużych osiedli mieszkaniowych na Górnym Tarasie Rataj. W związku z reorganizacją i włączeniem przedsiębiorstwa POPM do OPGK w Poznaniu w roku 1974 r. kontynuuje pracę w tym przedsiębiorstwie do 1975 r. W tym roku rozpoczyna pracę w służbie geodezyjnej m. Poznania czyli wtedy Poznańskim Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym GEOPOZ i po kolejnych reorganizacjach Służby geodezyjnej miasta pracuje do emerytury w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. W GEOPOZ-ie jest długoletnim i cenionym Kierownikiem Pracowni Usług Geodezyjnych. Od 12.04.1983 r. do 12.06.1984 r. pracuje w ramach firmy BUDIMEX w Nigerii prowadząc obsługę geodezyjną budowy Hotelu SHERATON w Macurdii. Za wykonanie prac na tym obiekcie otrzymuje od inwestora podziękowanie i pochwałę. Przechodzi na emeryturę w dniu 20.09.2005 r.


Mieczysław Gruszecki z Dyrektorem ZGiKM GEOPOZ Andrzejem Krygierem

Działalność społeczna:

Od roku 1965 r. jest długoletnim członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Działa w Kole Zakładowym SGP przy ZGiKM GEOPOZ. Jest aktywnym uczestnikiem wielu konferencji, seminariów, kursów i szkoleń zawodowych dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami. Za swoją działalność zawodową i społeczną otrzymuje wiele nagród i wyróżnień. Zostaje odznaczony Złotą i Srebrną Odznaką za Zasługi w Dziedzinie Geodezji i Kartografii oraz Srebrną Odznaką Honorową SGP.
Uczestniczy też w różnych zajęciach sportowych organizowanych przez SGP. Największą jego pasją jest tenis ziemny. Jest wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski Geodetów w tenisie ziemnym. W roku 1996 w Wałbrzychu zdobywa tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym a w latach 1994 - 1995 i 1997 - 1999 pięciokrotnie tytuł wicemistrza w grze pojedynczej. Zajmuje też pierwsze miejsce w grze mieszanej wspólnie z Mirosławą Szymczak na Mistrzostwach w 2004 r. w Warszawie oraz trzykrotnie drugie miejsce i raz trzecie w grze podwójnej w latach 1994 – 1999 wspólnie z Andrzejem Kaźmierczakiem. Drugą jego pasją jest narciarstwo. Także w tej dyscyplinie sportu wielokrotnie z powodzeniem startuje w Mistrzostwach Polski Geodetów. Mimo stopniowo pogarszającego się stanu zdrowia stara się uprawiać sport i czynnie działać do końca życia. Umiera w dniu 12 października 2019 r.

W imieniu członków SGP oraz środowiska geodezyjnego żegnamy z bólem i żalem naszego kolegę i aktywnego działacza.

Cześć Jego pamięci!

Jan Macyszyn
Waldemar SztukiewiczMieczysław Gruszecki na korcie
Mieczysław Gruszecki na korcie

Grupa narciarzy na stoku
Wielką pasją Mieczysława Gruszeckiego było narciarstwo


© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ